5 Yıldızlı Umre Turları

7 GÜNLÜK TUR PROGRAMI ÖRNEĞİ

1.GÜN     İstanbul – Medine :
İstanbul Havalimanı > Dış Hatlar Gidiş Terminali Canlıkul Turizm kontuarı önünde belirlenecek saatte buluşma. Check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra Medine-i Münevvere`ye hareket. Medine Havaalanında karşılanma ve otele transfer. Rehberimiz eşliğinde çevreyi tanıma, Mescid-i Nebevi ve Peygamber Efendimizin manevi huzurunu ziyaret. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN     Medine Ziyaretleri :
Sabah namazından sonra Cennetü`l Baki Kabristanının ziyaret edilmesi. Sabah kahvaltısından sonra tüm gün ibadet için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN     Medine Ziyaretleri :
Sabah kahvaltısından sonra rehber hocalarımız eşliğinde Medine-i Münevvere`de bulunan; Uhud Dağı ve Şehitliği, Mescid-i Kıbleteyn, Yedi Mescidler, Mescid-i Kûba ziyaretleri.
Ziyaretlerden sonra ibadet için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yatsı namazı sonrası umre ve ihram konulu bilgilendirme.

 

4.GÜN     Medine – Mekke   :
Saat 09:00`da bagajların oda kapısı önüne bırakılması. Sabah kahvaltısından sonra öğleye kadar serbest zaman. Öğlen namazından sonra otelimizde  İhram hazırlığı sonrasında özel otobüsümüz ile ihram ve umreye niyet etmek üzere Mikat Mescidine oradanda Mekke-iMükerreme`ye hareket. (420 km) Mekke otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğinden sonra görevlilerimiz eşliğinde Harem`i Şerif`e gidiş. Hocalarımız eşliğinde Umre ibadetinin edası. Konaklama otelimizde.

 

5.GÜN     Mekke Serbest Zaman :
Bütün gün İbadet ve İstirahat için serbest zaman 

 

6.GÜN    Mekke Ziyaretleri  :
Sabah kahvaltısından sonra rehber hocamız eşliğinde Mekke`de bulunan kutsal mekanlar ; Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina (Şeytan sembollerini Taşlama Mahalli), Nur Dağı, Cin Mescidi ve Cennetü`l Muallâ`yı ziyaret edilecektir, otele dönülerek ibadet için serbest zaman verilecektir.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

7.GÜN     Mekke – Cidde – İstanbul
Saat 09:00`de bagajların oda kapısı önüne bırakılması. Sabah kahvaltısından sonra otelden çıkış yapılana kadar serbest zaman. Özel otobüslerimizle Cidde`ye hareket. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra İstanbul`a hareket.

Tur programlarındaki sıralamarda içerik aynı olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Vize için gerekli evraklar;

En az 8 ay kullanım süresi olan Çipli pasaport

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER


 *Gidiş-Dönüş uçak bileti (umre sınıfı),
 *Vize ve konsolosluk işlem hizmetleri.
 *Medine havalimanından otel, otelden Cidde havalimanı arasındaki klimalı lüks araçlar ile tüm transferler,
 *Medine’deki tüm ziyaret yerlerinin gezilmesi,
 *Mekke’deki tüm ziyaret yerlerinin gezilmesi,
 *Canlıkul Turizm rehberlik hizmetleri,
 *Otellerde sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri açık büfe.
 *Mekke’de verilmek üzere kişibaşı 5 lt’lik zemzem (yetişkinlere)
 *Yetişkin yolculara Canlıkul Turizm seyahat çanta seti (tekerlekli bavul ve sırt çantası), Canlıkul Turizm Umre rehber kitapçığı, seccade
 *Yetişkin erkek yolculara İhram,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– Türkiye’deki havalimanlarına ulaşım.
_ Yurt dışı çıkış harcı. (150 TL)